Wielotomowa saga opowieści o Harrym Potterze podbija serca fanów już od ponad dwudziestu lat, doczekała się także szeregu gadżetów, zabawek oraz ekranizacji. Do popularnych propozycji dla młodszych i starszych wielbicieli młodego czarodzieja należą klocki LEGO Harry Potter. Ta oryginalna seria pozwala na zbudowanie magicznego świata i niejako uczestnictwo w wydarzeniach znanych z książek oraz filmów. Jakie klocki z tej serii są warte uwagi, dla kogo są przeznaczone?

Seria LEGO Harry Potter – zbuduj świat młodego czarodzieja

Dużą część serii klocków LEGO Harry Potter stanowią odtworzone, znane z opowieści miejsca, budowle oraz postacie. Łącząc kilka zestawów można stworzyć magiczną przestrzeń do niekończących się zabaw, odtwarzania lubianych scen. Sprawdź między innymi:

– Zestaw Privet Drive 4 z magicznym samochodem,

– Wieża Astronomiczna w Hogwarcie z zestawem figurek,

– Komnata Dumbledore’a w Hogwarcie kryjąca liczne tajemnice,

– Wizyta w wiosce Hogsmeade,

– Testrale i kareta z Hogwartu,

– seria Chwile z Hogwartu w formie budowanych z klocków książek – scenek.

Klocki LEGO Harry Potter to wiele nowości, ale także dobrze znane i lubiane przez dzieci zestawy. Najczęściej dedykowane są one użytkownikom od 7-8 roku życia, a bardziej skomplikowane – od 9 lub 10.

Wyjątkowe figurki Harrego i Hermiony

Hitem dla wielu osób jest zestaw pozwalający na zbudowanie z klocków ogromnych, 26-cm figurek Harrego Pottera i Hermiony Granger. W nieco mniejszej skali można stworzyć pełnego detali feniksa Faweksa, albo też w kolekcjonerskiej serii Ikony Hogwartu – sowę Hedwigę z licznymi gadżetami. To już propozycja dla osób dorosłych z uwagi na stopień skomplikowania modelu.

Kultowe magiczne szachy czarodziejów w Hogwarcie

Poszukiwaną na przestrzeni kilku lat zabawką zaliczającą się do serii Lego harry potter dla dziewczyny są także szachy czarodziejów, które dostępne były także w podstawowej wersji. Magiczne szachy pozwalają nie tylko na złożenie wyjątkowego kompletu szachów, ale także naukę gry czy przeprowadzenie rozgrywki. Dobra zabawa gwarantowana.