Seria klocków Lego nawiązująca do magicznego świata wykreowanego przez J.K. Rowling nie bez powodu cieszy się tak wielkim uznaniem. Lego Harry Potter to przede wszystkim możliwość przeniesienia się w miejsce, w którym wszystko jest możliwe, a wiele spraw można załatwić za pomocą czarodziejskiej różdżki. Miłośnicy przygód młodego czarodzieja z pewnością docenią pomysłowość duńskiej firmy, która bezustannie wprowadza na rynek nowe zestawy, zachwycając wspaniałym wykonaniem i niezwykłą dbałością o najdrobniejsze detale. Na jakie zestawy warto zwrócić uwagę?

Zajęcia w Szkole Magii i Czarodziejstwa

Chwile z Hogwartu: Zajęcia z wróżbiarstwa to doskonała propozycja dla młodych fanów Harrego Pottera, którzy pragną wraz z nim uczestniczyć w fascynujących zajęciach prowadzonych przez Sybillę Trelawney. W zestawie znajduje się 297 elementów oraz trzy minifigurki. Do dyspozycji mamy również sporo rekwizytów, których nie mogło zabraknąć na zajęciach z wróżbiarstwa. Jest szklana kula, w której można dopatrywać się przyszłości i filiżanka, w której na pierwszych zajęciach wróżono z fusów. To niezwykle szczegółowo odtworzona sala, która daje dzieciom wiele możliwości zabawy. Z takim zestawem będzie można odtwarzać ulubione sceny z filmu lub reżyserować je według własnego uznania.

Zajęcia z eliksirów

Chwile z Hogwartu: Zajęcia z eliksirów to kolejna propozycja dla młodych entuzjastów magicznego świata. Tym razem przenosimy się do mrocznego lochu na zajęcia prowadzone przez znienawidzonego przez Pottera profesora Severusa Snape’a. Zajęcia były istną katorgą dla młodego czarodzieja ze względu na wrogo nastawionego profesora, który na każdym kroku okazywał Potterowi brak sympatii. W zestawie znajduje się 271 elementów oraz trzy minifigurki. Mamy do dyspozycji również niezbędne akcesoria do stworzenia magicznych eliksirów. Są kociołki oraz kolorowe fiolki z przydatnymi płynami. Dzięki temu zestawowi będziemy mogli dosłownie przenieść się do lochu i wziąć udział w niezwykle ciekawych zajęciach.